Spolek Subjektiv

Subjektiv z.s. je nezisková organizace sídlící v Hale 40 v Pražské tržnici v Holešovicích. Hlavním posláním organizace je především tvorba audiovizuálních děl se zaměřením na podcasty, rozhovory, dokumentaristiku, online kurzy, instruktážní videa, Youtubové kanály apod. Tato díla tvoří vysoce profesionální tým s dlouholetými zkušenostmi. Kromě komerčních výstupů pro mediální společnosti a firmy (z výdělků je hrazen provoz organizace) je cílem tvořit i díla, která by za normálních podmínek nespatřila světlo světa. Zejména se jedná o projekty s menšinovým zaměřením, pilotní díly připravovaných pořadů, projekty začínajících tvůrců apod. Vzdělávání, podpora kreativity a osobního rozvoje je proto nedílnou součástí poslání organizace.

Cíle spolku

Hlavními cíli spolku jsou:

  1. Podpora produkční činnosti – poskytování prostor, techniky, expertízy, pomoci;
  2. Podpora tvůrců – rozvíjení talentu a vzdělávání členů i externích uživatelů;
  3. Podpora projektů – získávání prostředků pro vytváření kulturních, vzdělávacích a charitativních projektů;
  4. Externí prezentace, spolupráce a networking – vytváření platforem pro vzájemnou spolupráci, sdílení know-how, propagaci projektů a rozvíjení dialogu s odbornou veřejností.

Detailní rozpis účelu spolku a jeho cílů najdete na stránce Stanovy spolku Subjektiv z.s.

Naši členové

Daniel Kupšovský

Předseda spolku, dramaturg, režisér. Vystudoval střihovou skladbu (BcA.) a Experimentální a alternativní tvorbu (MgA.) na FAMU. Praxi ve filmové a televizní oblasti nasbíral v rolích asistent střihu (ČT), skript/script supervisor (Stilking Films, Etic Pictures, Film Service…), střih (ČT, Prima, Nova), režie (ČT, Eallin, Frmol, Barrandov), dramaturgie (ČRo). Účastnil se natáčení i postprodukce řady českých i zahraničních projektů, zpoluzaložil charitativní projekt Art For Life. V letech 2012-17 pracoval v Londýně jako střihač a kameraman (Google, British Library). V posledních letech se věnuje dokumentární tvorbě v rozhlase a televizi.


Adam Voneš

Zvukový designér. Absolovent oboru Zvuková tvorba FAMU. Pracoval ve studiu Soundsquare na filmových a televizních projektech (3 sezóny v pekle, Kajínek, Polednice, a další). Nejraději má práci na dokumentárních filmech a audioformátech. Jeho oblíbené spolupráce za poslední dobu jsou seriál Zkouškový pro Radio Wave (Šimon Holý), truecrime podcast Akce Olej (Brit Jensen) či filmový dokument o elektronické hudbě The Sound Is Innocent (Johana Ožvold). Spolupracuje s HateFree Culture.


Marek Mojžíšek

Režíruje a tvoří audiovizuální obsah. Vystudoval divadelní režii, inspiraci pak dlouhá léta sbíral při cestách po světě. Zabývá se překlady, vytváří audiodokumenty, spolupracuje s Mezinárodím filmovým festivalem Karlovy Vary. Podílel se režijně na pořadu ČT Queer, v současnosti dělá dramaturga dokumentární tvorby pro Český rozhlas. Miluje operu a podcasty o historii. Jednou za čas režíruje divadlo.